Anasayfa » BLOG » Müzik Teknolojileri » Doubler Studio Kit

Doubler Studio Kit

Dubler Studio Kit’ Vochlea Music tarafından geliştirilen bir müzik teknolojileri ürünü. Kickstarter’da para toplama hedefini geçti ve yakında piyasada olacak.

Temel olarak bir mikrofon ve bir yazılım aracılıyla çalışan sisten seslendirme yoluyla müzikal fikirlerinizi bilgisayara aktarmayı başarıyor. Önce sesinizi tanıyan sistem daha sonra mikrofondan aldığı vokal seslerini bir midi kontrolcü gibi işleyerek midi seslerine dönüştürüyor. Sonuç olarak mikrofon ve vokalinizle synth,bass davul ve daha aklınıza ne gelirse üretebiliyorsunuz.

Sistemde aynı anda dört değişken kontrol edilebiliyor, örneğin sesinizin tonunu değiştirerek bir synth’in filtresini, otomasyon değerlerini veya efektlerini değiştirebiliyorsunuz. Sistem ayrıca ritimleri de algılayabiliyor, bir örneği seslendirmek yerine davulla çabucak çıkarma seçeneğiniz de var. Üstelik tüm DAW’larla uyumlu.

Perakende fiyatı 300 sterlin civarında olacakmış.

Aşağıda tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

Ücretsiz DX7 Klonu DEXED

Frekans modülasyonu (FM) sentezinin, efsanesi Yamaha’nın DX7’sidir. DX7, 80’ler ve 90’larda inanılmaz derecede popülerdi ve sayısız ...