GarageBandMüzik Teknolojileri

Garageband nedir ?

Garageband nedir?

GarageBand, kendi müziğinizi yaparak dünyayla paylaşmanız için bilgisayarınıza eksiksiz bir müzik stüdyosu yerleştirir. GarageBand’da şarkılar, zil sesleri ve başka tür projeler yaratabilirsiniz.

Kendi müzik projelerinizi yaratma

GarageBand, ister yeni başlıyor olun, isterseniz bir profesyonel olun, müzik konusundaki yaratıcılığınızı ortaya çıkarır. Yeni bir proje yaratabilir ve sonra döngüler ekleyebilir, sesinizi veya aletinizi kaydedebilir, projeyi düzenleyebilir ve karıştırabilir ve bitmiş projeyi tüm dünyayla paylaşabilirsiniz.

Sesleri ve müzik aletlerini kaydetme

Sesinizi veya bir aleti kaydedin veya bir mikrofonla yakaladığınız herhangi bir sesi kaydedin. Profesyonel kalitede gitar amfileri ve efektler kullanarak bir elektro gitarı kaydedin. Ayrıca, bir yazılım müzik aletini çalıp kaydedebilirsiniz. GarageBand; büyük bir yazılım müzik aletleri koleksiyonu, piyanolar, sintizayzırlar ve diğer klavyeler ile gitarlar, davullar, kornolar ve diğer müzik aletlerini içerir.

Apple Döngüleri ekleme

GarageBand, projelerinize ekleyebileceğiniz geniş bir Apple Loops koleksiyonu içerir. Döngüleri arayabilir, onları önizleyebilir ve kolayca sürükleyip bırakarak bir projeye ekleyebilirsiniz, sonra herhangi bir miktarda zaman doldurmak için genişletebilirsiniz.Farklı hızlarda veya farklı müzikal anahtarlarla kaydedilen döngüler eklediğinizde, hepsi aynı hızda ve aynı anahtarda çalar.

Müziğinizi düzenleme ve karıştırma

İzler alanında, kayıtlarınızı, döngülerinizi ve içeri aktarılan dosyalarınızı içeren bölgeleri düzenleyin. Düzenleyicide, bölgeleri taşıyabilir, kırpabilir, yeniden adlandırabilir ve başka düzenlemeler yapabilirsiniz. Sonra, düzeyleri dengelemek ve bir boşluk hissi eklemek için projenizi miksleyin ve zaman içinde değişiklikler yaratmak için otomasyon ekleyin.

Genel değişiklikler yapma

Düzenleme izini, Tempo izini ve Transpozisyon izini kullanarak bir projenin genel olarak farklı özelliklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bir film ekleyebilirsiniz, sonra video karelerini görüntülemek ve onları müzik etkinlikleriyle senkronize etmek için Film izine erişebilirsiniz. Ana izi kullanarak genel proje ses düzeyini kontrol edebilirsiniz.

Gitar veya piyano çalmayı öğrenme

GarageBand’a dahil edilen dersleri kullanarak, gitarınızı veya klavyenizi çalmayı öğrenebilirsiniz. Bir dersi çalın ve müzik notaları, akor simgeleri ve parmak hareketi animasyonlarıyla birlikte öğretmenin dersini izleyin. Pratik etmek istediğiniz bölümleri tekrarlayabilir, zor bir bölümü öğrenmek için dersi yavaşlatabilir ve aletlerin miksini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, birlikte çalabilir ve nasıl çaldığınızla ilgili geri bildirim alabilirsiniz. Temel Dersler başlamanızı sağlar ve Sanatçı Dersleri sanatçıların kendileri tarafından öğretilen şarkıları içerir.

Müziğinizi dünyayla paylaşma

Projenizi tamamladığınızda iTunes’da, iCloud’da veya SoundCloud’da paylaşabilir, AirDropveya MailDrop kullanarak paylaşabilir, diske aktarabilir veya CD’ye kaydedebilirsiniz. Ayrıca, şablondan veya varolan bir projeden bir iPhone zil sesi yaratabilirsiniz.

Garageband Kullanım Kılavuzundan alınmıştır.

Orjinal bağlantı:  https://help.apple.com/garageband/mac/10.2/?lang=tr#/gbndff5345d9

Bu yazının şarkısı

Uygulama tavsiyem ise başarılı bir not defteri uygulaması.

 

Okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyorum. Selam ve sevgiler.

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: