Hakkımda

wpid-525c310db9ec49.91330376.jpgMerhaba.

Ben Kürşat Taydaş, 

Aile büyüklerimin bağlama çalması nedeniyle müzikle ve bağlamayla oldukça erken tanıştım.

Küçük yaşlarımdan itibaren çeşitli amatör Türk Halk Müziği koro ve topluluklarında görevler aldım.

2000-2014 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosunda Divan Sazı sanatçısı olarak görev yaptım. 2009-2012 sanat sezonları arasında Sanat Kurulu kararı ile orkestra sorumluluğuna getirildim ve bu dönemde konser repertuarları, nota yazımları ve eserlerin düzenlemeleri ve solo konserlerin idaresi gibi görevleri başarı ile yerine getirdim. Kurumdan 2014 yılında kendi isteğimle ayrıldım.Halen Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım.

Kürşat TAYDAŞ_Sahneden

Lisans öğrenimimi dereceyle tamamladıktan sonra C.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimi tamamladım ve “Bağlamanın Dijital Kayıt Ortamlarına Aktarılmasına ilişkin Yaklaşımlar” konulu Yüksek Lisans tezi ile bağlama kaydı konusunda belki de ilklerden sayılabilecek bilimsel araştırmayı gerçekleştirdim.
2007 yılından itibaren C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde  Müzik Teknolojisi alan dersleri.THM ve bağlama dersleri verdim. yine C.Ü. Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde Bağlama dersleri verdim.

2009 yılında C.Ü. G.S.F. Türk Halk Müziği Topluluğunu kurdum ve halen bu topluluğun Şefliğini yürütmekteyim. Her yıl düzenli olarak konserler vermekteyiz.

2012-2013 döneminde öğrencilerimle birlikte hazırladığımız “ Biz de Cumhuriyet Üniversitesi için Çaldık” isimli video klip çalışması ile internet ortamında rekor izlenme sayıları elde ederek ulusal basında ve televizyonlarda yer bulmuştur.

2014 yılında Cumhuriyet Üniversitesi’nin 40. Yılı anısına “Cumhuriyet Üniversitesi’nin 40. Yılı için Çaldık” isimli ikinci bir video klip çalışması hazırladım. 70’in üzerinde öğrenci arkadaşın katılımıyla gerçekleşen bu klipte yoğun ilgi görmektedir.

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’ın tarafıma yaptığı görevlendirme ile Sivas İçin Söyle projesini hazırladım. Çok uzun ve yorucu bir süreç sonunda gerçekten gurur duyduğum bir işe ortaya çıktı. Hak ettiği yeri bulmasını diliyorum. 

2020 Yılında Rektörümüz Prof.Dr. Alim Yıldız hocanın isteği ve desteği ile “Sultan Şehir’den Türküler” isimli albümü hazırladım. Fakültemiz stüdyosunda öğrencilerim, Devlet Korosundan mesai arkadaşlarımın desteğiyle yine zorlu bir süreci tamamladık. Albüm şu an tüm platformlarda bulunmakta.

Çalışmayı,üretmeyi ve özellikle genç öğrencilerimle bunarı paylaşmayı çok seviyorum yaptığımız çalışmaların bazılarını YouTube kanalımda bulabilirsiniz.

Fakültedeki faaliyetlerin dışında mütevazi bir ev stüdyom bulunmakta ve burada kişisel çalışmalarımı gerçekleştirmekteyim.

 

Bulunduğum ilde (SİVAS) geçmişte özellikle müzik teknolojisi alanında ilk çalışmaları gerçekleştirdim ve bu konuda sürekli araştırma yaparak edindiğim bilgi ve deneyimleri meraklılarla paylaşarak birçok kişinin ev stüdyosu vs. kurmasında katkı sağlamaya çalıştım. Bu deneyimlerimi uzun yıllar çeşitli blog sitelerinde yayınladım ancak internet kullanımının tek yönde (facebook-beğenme) ilerlemesi nedeniyle bu bloglarımı kısa süre önce kapattım ve kendi alan adımda ilgi ve uzmanlık alanlarımla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere bu blogu hazırladım.

Herhangi bir konu kısıtlaması olmadan içimden geldiği gibi oluşturmaya çalıştığım bu blog başta Müzik teknolojileri, Apple ve ürünleri, genel müzik konuları olmak üzere yaşamda içinden geçtiğim şeylerden bazılarını kapsıyor.Ayrıca çok sevdiğim iphoneography denilen iPhone ile fotoğraf çekme, ve lomography teknikleri ile fotoğraf çekmekten büyük zevk alıyorum ve zaman zaman bu fotoğrafları da blog üzerinden yayınlıyorum.

 

Sosyal medyada çeşitli mecralarda birtakım faaliyetler yürütmekteyim. Diğer mecralar için buraya bakabilirsiniz.

Dilerim blogumda size de faydalı olacak içerikler bulursunuz.

İyi eğlenceler!

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: