Anasayfa » BLOG » Halide

Halide

Uygulama stüdyosu Chroma Noir, iPhone’unun mükemmel kamerasından en iyi şekilde faydalanmanı istiyor. Geliştirdikleri fotoğraf çekme uygulaması Halide Camera’nın görevi işte tam olarak bu.

Halide Camera iki amaçla tasarlanmış: Profesyonel bir DSLR fotoğraf makinesinde bulabileceğimiz detaylı ayarları sunmak ve modern mobil aygıtlarımızda tek elle kullanmaya uygun bir arayüzle çalışmak.

Otomatik odaklama ve beyaz dengesi ayarları, yeni başlayanların işine çok yarayacak. Uygulama, ISO ve pozlama hızı ayarlarını başarıyla optimize ederek son derece net kareler yakalıyor.

Ama fotoğraf çekme deneyimini kendin şekillendirmek istersen odaklama, pozlama ve ISO duyarlılığı gibi ayarları basit dokunuşlarla kontrol edebilirsin. Focus Peaking aracı, kontrastın en fazla olduğu yerleri gösteriyor; ekrandaki histogram ise ışık değerlerinin canlı bir grafiğini göstererek pozlamanın doğruluğunu kontrol etmeni sağlıyor. Ayrıca ızgara şeklindeki çerçeve sayesinde telefonunu düz tutup tutmadığını öğrenebilirsin.

iPhone 6S veya daha üst model bir telefon kullanan fotoğraf meraklıları için iyi bir haberimiz var: Halide Camera, RAW biçimindeki görselleri de destekliyor. Böylece mümkün olan en iyi kalitede ve profesyonel seviyede düzenlemelere hazır fotoğraflar çekebilirsin.

Aynı zamanda Halide Camera‘nın gelişmiş derinlik algısıyla, harika portrelere ve selfie’lere imza atabilirsin. Apple Watch’un mu var? Halide Camera’nın son versiyonu, çektiğin fotoğrafın ön izlemesini bileğininden yapabilmeni sağlayan tamamlayıcı bir uygulama sunuyor. Dilersen deklanşör düğmesine basmak için de Apple Watch’unu kullanabilirsin.

Fotoğraflarındaki en ince detayları bile kontrol etmek istiyorsan, Halide Camera’yı kesinlikle kullanmalısın.

Kaynak https://apps.apple.com/tr/story/id1423621697?l=tr

Uygulama stüdyosu Chroma Noir, iPhone’unun mükemmel kamerasından en iyi şekilde faydalanmanı istiyor. Geliştirdikleri fotoğraf çekme uygulaması Halide Camera’nın görevi işte tam olarak bu. Halide Camera iki amaçla tasarlanmış: Profesyonel bir DSLR fotoğraf makinesinde bulabileceğimiz detaylı ayarları sunmak ve modern mobil aygıtlarımızda tek elle kullanmaya uygun bir arayüzle çalışmak. https://photos.app.goo.gl/qzSoF1nmqnJ2v9zHA Otomatik odaklama ve beyaz dengesi ayarları, yeni başlayanların işine çok yarayacak. Uygulama, ISO ve pozlama hızı ayarlarını başarıyla optimize ederek son derece net kareler yakalıyor. Ama fotoğraf çekme deneyimini kendin şekillendirmek istersen odaklama, pozlama ve ISO duyarlılığı gibi ayarları basit dokunuşlarla kontrol edebilirsin. Focus Peaking aracı, kontrastın en fazla olduğu yerleri gösteriyor; ekrandaki…

Genel Bakış

0%

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

MacBook Pro 16″ Yanıyor

MacBook Pro 16" Isınma problemleri ile ilgili deneyimlerimi aktarmaya çalıştım. Bir çok yabancı forumda overheating olarak bilinen bu problem maalesef ülkemizdeki teknoloji kanalları tarafından yok sayılmakta veya görülmemekte.

%d blogcu bunu beğendi: