Home » BLOG » Oku-Dinle-İzle » İzlemek Lazım » Halt and Catch Fire

Halt and Catch Fire

Halt and

Halt and Catch Fire

Büyük bir zevkle izlediğim bir dizi. 1980 lerde kişisel bilgisayar kullanımının yaygınlaştığı dönemi vizyon sahibi bir girişimcinin (zaman zaman Steve Jobs’u anımsatıyor), dahi bir programcı ve bir mühendisin gözünden anlatıyor.

O zamanları yaşamamış kişilerin pek hoşlanacağı türden
bir dizi değil ama bilgisayarları bir organı gibi gören ve ibizim nesil için mükemmel diyebilirim.

3. Sezonu bu hfata başladı. Meraklısına tavsiye ederim.

imdb sayfası ŞURADA Puanı ise 8,2

Tema müziği

https://youtu.be/ueGfq5VqflI

Halt and Catch Fire – Quiet

Wikipedia’dan

Halt and Catch Fire, Christopher Cantwell ile Christopher C. Rogers tarafından yaratılan Amerikan dönem drama dizisidir.

Dizi 1983 yılında Silicon Prairie‘de geçmektedir ve kişisel bilgisayar devrimini kurgusal bir biçimde şirketlerin içerisinden anlatıyor.[1][2] Dizi ismini bir bilgisayar komutu olan ‘Halt and Catch Fire’dan almıştır.[3]

Kaynakça

  1. ^ Darling, Cary (May 31, 2014). “AMC does Dallas, and Fort Worth, in ‘Halt and Catch Fire’”. Fort Worth Star-Telegram. Erişim tarihi: June 29, 2014.

  2. ^ Labrecque, Jeff (June 1, 2014). “‘Halt and Catch Fire’: If Don Draper and Walter White met in 1983”. Entertainment Weekly. 13 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: June 29, 2014.

  3. ^ Roots, Kimberly (June 1, 2014). Halt and Catch Fire: Does AMC’s New Drama Compute?”. TVLine. 3 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: June 2, 2014.

     

Check Also

2018 Yılının ilk çalışması

Fakültede zaman buldukça bazı öğrencilerimle meşk ediyoruz. Bu sefer  cep telefonlarımızla görüntülerimizi de kaydettik amatör …