AppleMüzik TeknolojileriNotasyonSoftware

iPad için DORICO Notasyon Uygulaması

Steinberg güçlü notasyon uygulaması DORICO ‘nun iPad için hazırlanan versiyonunu piyasa sürdü.

iPad için Dorico, görünüşe göre masaüstü sürümünün aerodinamik arayüzünü ve hatta aynı klavye kısayollarını koruyor (Steinberg bunun için bir Bluetooth klavye ile kullanılmasını tavsiye ediyor) ve nota girişi için bir ekran MIDI piyano klavyesi ekliyor. Hepsinden iyisi: ücretsiz olması.

Dorico’yu notasyon uygulamaları arasında benzersiz kılan özelliklerden biri, aynı zamanda CC hattı ile tamamlanmış bir DAW stili piyano roll MIDI editörüne sahip olmasıdır. iPad için Dorico, iPad’in çoklu dokunmatik arayüzünden yararlanmak için özel olarak tasarlanmış yeni bir Key Editor görünümü ile görünüşe göre bunu bir adım daha ileri taşıyor.

Cubasis ile aynı yüksek performanslı, yüksek kaliteli ses motoru tarafından yönlendirilen yerleşik enstrümantal sesler ve efektler kitaplığı ile projelerinizde gerçekçi sesler duyabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz diğer sesleri ve enstrümanları kullanmak için herhangi bir uyumlu Audio Unit eklentisini kolayca ekleyebilirsiniz.

Projenizi tamamladıktan sonra, AirPrint özellikli herhangi bir yazıcıya doğrudan yazdırabilir veya bir PDF veya ses dosyasını dışa aktarabilir veya AirDrop aracılığıyla iPad’inizdeki veya başka bir cihazdaki başka bir uygulamayla paylaşabilirsiniz. MacOS veya Windows için Dorico’da projenize son rötuşları yapmak istiyorsanız, onu iCloud Drive veya Dropbox’a kaydedin ve ardından masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda açın: projeler bilgisayarınız ve bilgisayarınız arasında kusursuz bir şekilde uyumlu olduğunu göreceksiniz.

Klavye paneli ekranınızda daha büyük veya daha küçük perde aralığına izin vermek için serbestçe yeniden boyutlandırılabilen çoklu dokunmatik klavye panelini kullanarak nota girişi yapın.

Okuma Modu Müziğinizi dikkatiniz dağılmadan çalmak istediğinizde, Okuma modunda, ekrana basit bir dokunuşla sayfaları çevirerek veya Bluetooth bağlantılı bir ayak pedalı kullanarak görüntüleyin..

Davul pedleri Girdiğiniz kitteki enstrümanlara göre otomatik olarak atanan çoklu dokunmatik bateri pedlerini kullanarak bateri seti ve diğer perdesiz perküsyonlar için nota girişi yapın.

Müziğinizi aynı anda hem standart notasyonda hem de bir piyano roll ile görüntülemenize ve hızı ve MIDI denetleyicilerini yerinde düzenlemenize olanak tanıyan, yazma modunda alt panelde Key editor yer alır.

Genel görevlerde size yol gösteren bir dizi basit, rehberli eğitimle Dorico’yu kullanmanın temellerini hızla öğrenin.

Akıllı, çok sesli transkripsiyon ile adım zamanlı veya gerçek zamanlı olarak müzik girişi yapmak için herhangi bir USB veya Bluetooth bağlantılı MIDI klavyeyi kullanın.

iPad için Dorico, Steinberg’in iPad, Cubasis için birçok yerleşik ses ve efekt içeren çoklu ödüllü dijital ses iş istasyonuyla aynı yüksek performanslı ses motorunu kullanır

iPad için Dorico’nun ses özelliklerini genişletmek için herhangi bir üçüncü taraf Audio Unit enstrümanını veya efekt eklentisini kullanın. (İsteğe bağlı uygulama içi abonelik gerektirir.)

iPad için Dorico’da oluşturulan projeler, macOS veya Windows’ta oluşturulan projelerle tamamen uyumludur ve bunun tersi de geçerlidir, böylece aynı proje üzerinde istediğiniz herhangi bir cihazda kolayca çalışabilirsiniz.

Dorico’nun kullanımı ücretsizdir, bir veya iki kişilik topluluklar (solo gitar, şan ve piyano vb.) için yazmanıza izin verir. Partisyon sınırını dörde çıkarmak için ücretsiz Steinberg ID’nizle kaydolun, böylece yaylı çalgılar ve nefesliler dörtlüsü veya SATB korosu gibi topluluklar için notalarınızı yazabilirsiniz. Kompozisyonunuzu ve aranjmanınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, daha fazla özelliğin kilidini açmak için isteğe bağlı bir abonelik satın alabilirsiniz

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: