Anasayfa » Podcast » Pro Tools Dersleri – 9 – Markers

Pro Tools Dersleri – 9 – Markers

Pro Tools Dersleri – 9

Pro Tools Dersleri’nin 9. Bölümünde Marker ve Memory Locations konusunu işliyoruz.

Proje içerisinde şarkının bölümlerini işaretlemek ve bu bölümler arasında hızlıca gezinmek için marker kullanmak oldukça büyük kolaylık sağlıyor.
Pro Tools 999 adet marker oluşturmaya izin veriyor ki bu sayı fazlasıyla yeterli.
Memory Location penceresini command+5 ile açabilirsiniz. Burada göreceğiniz gibi sadece yer işareti değil ayrıca Zoom Presets, yatay ve dikey ekran büyütme ayarlarını gruplamaları,seçimleri,vs. kaydedebilirsiniz.
Memory locations iki ana amaca hizmet eder. Birincisi marker ile işaretlemek ikincisi de selection ile seçimleri saklamak. None seçeneğindeki ise altta yer alan fonksiyonları ayarlayabilirsiniz.
Marker hattı projenizde görünmüyorsa VIEW > RULERS > MARKERS  yolu ile açabilirsiniz.

Youtube videosu için kanala buyurun.

Apple Podcastler ile abone olanlar yine Podcast uygulaması ile izleyebilirler.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.

Pro Tools Dersleri - 9 Pro Tools Dersleri'nin 9. Bölümünde Marker ve Memory Locations konusunu işliyoruz. Proje içerisinde şarkının bölümlerini işaretlemek ve bu bölümler arasında hızlıca gezinmek için marker kullanmak oldukça büyük kolaylık sağlıyor.Pro Tools 999 adet marker oluşturmaya izin veriyor ki bu sayı fazlasıyla yeterli.Memory Location penceresini command+5 ile açabilirsiniz. Burada göreceğiniz gibi sadece yer işareti değil ayrıca Zoom Presets, yatay ve dikey ekran büyütme ayarlarını gruplamaları,seçimleri,vs. kaydedebilirsiniz.Memory locations iki ana amaca hizmet eder. Birincisi marker ile işaretlemek ikincisi de selection ile seçimleri saklamak. None seçeneğindeki ise altta yer alan fonksiyonları ayarlayabilirsiniz.Marker hattı projenizde görünmüyorsa VIEW > RULERS > MARKERS  yolu…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.5999999999999996 ( 1 oy)

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

MacBook Pro M1 13″

Daha önce aldığım 16″ MacBook Pro’yu yaşadığım ısınma sorunları nedeniyle iade etmiştim.Uzun bir bekleyişten sonra ...