Anasayfa » Genel » Sosyal Medya ve Türkiye’de Facebook

Sosyal Medya ve Türkiye’de Facebook

wpid-Unknown-2013-02-27-02-08.jpeg

Sosyal ağların kullanımındaki (özellike Facebook) terslikler beni her zaman rahatsız etmiştir.

İlk aklıma gelenler;

1. Kız- Erkek (EŞ) şeklinde hesap kullananlar. Örneğin Ali-Ayşe gibi hesap açanlar. (Akıllı telefonlar ve güçlü iletişim araçları, bilgisayarlar, birbirine bağlı sosyal hesaplar sizin bu kullanımınızı anlayamıyor. Telefon rehberini Facebook üzerinden senkon ediyorsunuz alakasız isimler çıkıyor karşınıza Örnek genişletilebilir)

2. Profil fotoğrafına at-eşek-köpek-ünlü biri-slogan söz vs. koyanlar. Mantığınızı çözdüğümde nirvanaya erişeceğime inanıyorum.

wpid-images-2013-02-27-02-08.jpeg

3. İş bilgilerine “merdivende basamak” gibi bir ifade yazan arkadaşların zamanı gelince gerçek bir iş görüşmesinde önüne bu bilgiler konulduğu anı düşündükçe neşeleniyorum.

4. Adını Soyadını yazamayanlar, İsimlerinin başına &gibi işaretler koyanlar bkz. madde2

5.Klavyesi tertemiz dururken mouse’u pislik içide sol tıklama tuşu beğen butonuna basmaktan içine göçmüş olanlar. Bir gün bir yerde kendinizi ifade etmeniz gerektiğinde yada birine teşekkür konuşması yapmanız gerektiğinde karşınızdaki şahsın burnunu sıkıp beğen tıklaması yaptığınızı sanabilirsiniz.Ayrıca ne türlü olursa olsun fikir üretemeyecek ve bunu iki kelimeye dökemeyecek kadar sizi engelleyen şey nedir merak ediyorum.

wpid-images-1-2013-02-27-02-08.jpeg

6.Ne kadar yakın arkadaş olursa olsun bir tanıdığına kötü hitap,alaycı ifadeler vs. yazanlar ; bu kişilerin hayatı sizden ibaret değil.Arkadaşınıza bilmeden zarar veriyor olabilirsiniz. Günümüzde iş görüşmelerinde CV ile birlikte Facebook ve diğer sosyal ağlardaki bilgileriniz de inceleniyor.

7. Son olarak Türkiye’nin internet kullanımının en yoğun olduğu ülkeler arasında olmasına rağmen Türkçe içerik açısından en sonlarda olduğu bilgisini de ekledikten sonra, bu yazıyı okuyanların bir parça düşünmesini ümit ederek bitiriyorum.

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

MacBook Pro 16″ Yanıyor

MacBook Pro 16" Isınma problemleri ile ilgili deneyimlerimi aktarmaya çalıştım. Bir çok yabancı forumda overheating olarak bilinen bu problem maalesef ülkemizdeki teknoloji kanalları tarafından yok sayılmakta veya görülmemekte.

%d blogcu bunu beğendi: