Anasayfa » BLOG » StaffPad Deneyimleri

StaffPad Deneyimleri

StaffPad

Bir süre edindiğim StaffPad ile iPad üzerinde nota yazmak için çalışmalar yapıyorum. Tabii ki amaç bunu rahat bir şekilde yapabilmek ve tüm fonksiyonları öğrenmek.

Bana göre bunun en iyi yolu sürekli nota yazmak. Her notada karşıma çıkan farklı işaretler ve gereklilikleri çözerken de StaffPad i iyice öğrenmek.

Bu hafta StaffPad ile iPhone’ların meşhur zil seslerinden Circuit i yazmayı denedim. Nota basit ama kopyala yapıştır fonksiyonları, tekrar işaretleri, ölçü çizgileri ve dolap işaretlerini öğrenmiş oldum böylece.

Videosu aşağıda.

iPhone Zil Sesi Videosu
SheetMusic

Hem notaları bir yerde tutmak, hem insanlarla paylaşmak için bazı araştırmalar yapıyorum. Birçoğu ücretli olsa da SheetMusic sitelerinde çok iyi özellikler var.

Flat.io sitesi bunlardan biri. Henüz üye oldum ama ilk dikkatimi çeken musicxml desteği ve yazdığınız veya import ettiğiniz notayı embed olarak sitenize ekleyebilmeniz.

Denemesi aşağıda.

Bir de bunların PDF olarak saklanması, üzerine not alınması vs. gibi ortamlar var. Bu konuda özellikle iPad ile uyumlu olan ve ücretsiz girişimlerden haberdarsanız yoruma yazın lütfen.

Yazı sonu Tweeti Donanım haberden Mesut Çevik’e ithaf olunur.

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

Klanghelm VUMT & VUMT deluxe

Klanghelm VUMT & VUMT deluxe Analog style metering & channel tools. Çok enteresan firma bu ...

%d blogcu bunu beğendi: