BLOGSoftware

Ücretsiz Plug’in ister misiniz?

Bilgisayar destekli müziğin artık cep telefonlarına kadar girdiği, ev stüdyolarının artarak yaygınlaştığı, teknolojiye ilgisi olan hemen her düzeyde müzisyenin kayıt için kendi ortamlarını oluşturduğu bir dönemdeyiz.

Buraya kadar sorun yok ama bu uğraşı, hobi, iş artık ne amaçla yapıyor olursanız olun Türkiye şartlarında yapmaya çalıştığınızda sorunlar başlıyor. Hele ki bu işi ticari olarak yapmayan hobi-eğitim ve amatör olarak kayıt yapmak,müziğini oluşturmak isteyenlerin ekonomik durumlardan dolayı TL’nin dolar karşısındaki durumu ve ÖTV nin KDV si filan derken insanlar ya vazgeçiyor ya da korsana yöneliyor.

Donanım konusunda baş sorun vergi ve döviz ; ve artık öyle bir duruma gelmiş ki yeni model bir MacBook Pro bilgisayar yani bildiğiniz laptop 21bin tl civarında bir fiyatla karşımıza çıkıyor.

İş bilgisayarla da bitmiyor, hadi aldık bilgisayarı bu kez de yazılımlar,

Pro Tools kullansanız belinizi doğrultamazsınız
Logic deseniz Mac olmazsa olmaz
Cubase deseniz hiç de ucuz değil
Studio One halen birçokları için ulaşılmaz durumda.

İşte bu noktada yazımızın başlığı devreye giriyor .Video da çok örnek var.

Repar’ı bilmeyeniniz yoktur sanırım. Eğer ilk kez duyuyorsanız ŞURADAN ilerleyin.
Ücretsiz olarak edinebilir memnun kalırsanız bağışla destekleyebilirsiniz.

Reaper

Reaper sistem kaynaklarını çok iyi kullanan, tüm daw yazılımlarına meydan okuyacak çapta bir DAW ama sanal enstruman kütüphaneleri ile desteklenince daha da büyüyor.

Birkaç gün önce değerli dostum Arda Eden ile sohbetimizde tamamen free bir sistem için araştırma yaparken bulduğu bir siteden bahsetti. Siteyi inceledim bazı enstrumanları denedim ve burada paylaşmanın iyi olacağını düşündük.

ŞURADAN siteye ulaşabilirsiniz. vstbuzz.com

Hemen her türde synthler-kontakt kütüphaneleri ve looplar bulunuyor.
İlk göze çarpan Feroyn’s Flute.

Orkestra içindeki hissiyatı oldukça başarılı. Aşağıdaki videodan fikir sahibi olabilirsiniz.

Linklerden yola çıkarak kütüphaneleri deneyebilir, deneyimlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Bunları buradan aktarmaktan mutluluk duyarım.

Bol müzikli günler dilerim.

Yazı sonunda hayranı olduğum birkaç şarkı ekliyorum. Hoşçakalın.Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: