BLOGMüzik TeknolojileriSoftwareTeknolojik Yenilikler

Universal Audio LUNA

BASIN BÜLTENİ – SCOTTS VALLEY, CA – 60 yıldır profesyonel ses kayıt donanım ve yazılımının lider üreticisi Universal Audio (UA), tarafından şekillendirilmiş tam özellikli bir müzik oluşturma, kayıt ve analog tarzı üretim sistemi olan LUNA Kayıt Sistemini sunmaktan gurur duyar.

LUNA , UA’nın endüstri standardı Apollo arayüzlerini mevcut en ilham verici ve tam entegre kayıt sistemlerine dönüştürüyor. LUNA Kayıt Sistemi UA Thunderbolt donanımlı bir ses arabirimi, LUNA Uygulaması , LUNA Uzantıları ve LUNA Enstrümanlarından oluşur .

LUNA , Bahar 2020’de Apollo ve Arrow Thunderbolt ses arabirimi sahipleri (yalnızca Mac) için ücretsiz olarak indirilebilir.

Önemli LUNA Kayıt Sistemi özellikleri arasında derin Apollo arayüz entegrasyonu, yerleşik Neve Summing, Çok Kanallı Bant Emülasyonu ve UA’nın yazılım tabanlı enstrümanları yer alıyor.

Geleneksel DAW yazılımından farklı olarak, LUNA Kayıt Sistemi’nin sıkı donanım-yazılım entegrasyonu, yeni Hızlandırılmış Realtime Monitoring özelliği sayesinde fark edilebilir bir gecikme olmadan DSP destekli UAD eklentileri aracılığıyla sesin hızlı bir şekilde yönlendirilmesine ve kaydedilmesine olanak tanır. Realtime Monitoring, $ 10k + DSP destekli bir kayıt sisteminde çalışmaya alışık olmayanlar için büyük bir duyuru olmaya hazırlanıyor; müzik prodüksiyonu, gecikme veya monitoring sorunları olmadan anında daha sağlam, güvenilir ve sezgisel görünecektir.

LUNA Kayıt Sistemi , 1960’larda ve 1970’lerin başında Neve Electronics tarafından tasarlanan ve Neve 1272 summing amplifikatörünün harmonik olarak zengin sesini içeren Neve 80 Serisi mix konsollarından hassas şekilde taklit edilmiş audio summing devresi sunar. “summing eklentisi” nin ötesinde Neve Summing, LUNA’nın mikserine yerleşik bir LUNA Uzantısıdır ve temiz teknik karışımı anında enerji ve yaşamla dolu klasik bir ses kaydına dönüştürebilir.

LUNA’nın ses aktarımı, ses mühendisleri tarafından istenen her ses veya enstrüman parçasında “sıcaklık” ve “uyum” olarak tanımlanan sonik nitelikler sağlayan, dahil edilen “Oxide” LUNA Extension” aracılığıyla entegre Multitrack Teyp emülasyonuna sahiptir. LUNA Kayıt Sistemi kullanıcıları, isteğe bağlı Studer A800 Tape Recorder Extension (ayrı satılır) ile çeşitli manyetik kaset seslerini keşfetmeyi tercih edebilir.

LUNA, Universal Audio’nun sanal enstrümanlara ilk kez elektrik ve akustik modelleme, örnekleme, sentez ve sinyal işleme alanındaki uzmanlığını getiren tamamen yeni yazılım tabanlı LUNA Instruments ile daha da öne çıkıyor. Ortaya çıkan yazılım enstrümanları ultra gerçekçi, duyarlı ve ilham verici şekilde “canlı”.

Lansman sırasında tanıtılan LUNA Enstrümanları

  • Moog Minimoog – Moog Music ile ortaklaşa geliştirilen Moog Minimoog, archetypal 1971 Moog sentezleyicinin inanılmaz derecede doğru ve ilham verici bir öykünmesidir
  • Ravel kuyruklu piyano – UA’nın tescilli örneklemesi, fiziksel modellemesi ve yeni Ultra-Rezonans teknolojisine dayanan bir Steinway Model B kuyruklu piyanonun nefes kesici bir modeli – bu stüdyo klasiğinin tüm sonik nüansını sağlar
  • Shape – vintage tuşlar, davul / perküsyon, gitar / bas, orkestra içeriği ve gerçek zamanlı sentez, Universal Audio, Spitfire Audio, Orange Tree Samples, Loops de la Creme ve daha fazlasıyla birlikte eksiksiz bir yaratıcı araç seti – LUNA’da ücretsiz

LUNA , MacOs sistemleri için Thunderbolt donanımlı Apollo ve Arrow ses arabirimi sahiplerine ücretsiz olarak yüklenecek ve Bahar 2020’de gönderilecektir. LUNA , Apollo FireWire veya Apollo Twin USB ile uyumlu değildir.

detaylı bilgi için https://www.uaudio.com/luna

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: