BLOGMüzik TeknolojileriSoftwareTeknolojik Yenilikler

WaveLab Cast

WaveLab bir zamanların vazgeçilmezi ve benim için en önemli audio edit aracıydı. Zamanla uzaklaştık ama yine de LE versiyonu olsa da makinemde hep bulunur. Wavelab Cast daha yeni bir uygulama. Bugün kullanmaya başladım ve pratikliğini çok sevdiğimi söylemeliyim. Zaten Mac OS kullanıcıları sade-pratik ve işini hızlı yapan uygulamaları severler (miş) .
Bilahare Podcast yayına devam ederse artık WaveLab Cast ile yapacağız kayıt ve editleri.
Küçük bir eleştirim podcast yayını için an çok tercih edilen anchor platformuna yer vermemeleri. Onun dışında şimdilik güzel görünüyor. Dahili araçlar ve efektler oldukça yeterli. (Bu arada shuffle tool severler için sürpriz var)
Bu yazının devamında WaveLab Cast sayfasından Steinberg.net üzerindeki bilgileri sizler için derledim.

PODCAST’LER VE SOSYAL MEDYA İÇERİĞİ İÇİN HARİKA SESLER YARATIN

Podcast kaydediyor, edit yapıyor ve yayınlıyorsanız, Facebook, YouTube, Vimeo veya diğer sosyal medya ağları için video içeriği oluşturuyorsanız hatta röportajlar veya küçük grupları kaydedediyorsanız – o zaman WaveLab Cast sesinizi mükemmel hale getirmek için mükemmel bir seçim.

Bugün, podcast aboneleri ve sosyal medya platformları en iyi ses ve videodan daha azını beklemiyor. Kaliteden ödün vermeden, anlaşılırlık, netlik ve harika içerik, yeni hayranlar kazanmak için zorunludur. WaveLab Cast, çarpıcı sonuçlar elde etmek ve daha fazla abone kazanmak için mükemmel şekilde uygun olan çok çeşitli yüksek kaliteli, kullanımı kolay kayıtlar, edit, iyileştirme ve dağıtım araçlarıyla podcast’ler ve röportajlar oluşturmanıza yardımcı olur.

WaveLab Cast, 32 bit’te 96 kHz’e kadar sesi destekler. Elde taşınır bir kaydedici, mikser veya benzer bir cihazdan ses kayıtlarını içe aktarmak için kullanın. Alternatif olarak, ses arayüzünüzden doğrudan WaveLab Cast’a ses kaydedebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, akıllı kurulum süreçleri cihazlarınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlamanıza yardımcı olacaktır.

Ses geliştirme ve iyileştirme

WaveLab Cast, podcast’inizin sesini olağanüstü net ve anlaşılır hale getirir. İstenmeyen gürültüyü ortadan kaldırın, bir röportajın farklı bölümlerini basitçe ses olaylarını hareket ettirerek miksleyin – WaveLab Cast otomatik olarak fade’ler oluşturacaktır. Kayıtlarınızı birden fazla parçaya bölmek için başka bir ses parçası ekleyin. Elbette, dünyanın en kolay kullanımlı ses iyileştirme araçları koleksiyonu olan WaveLab Cast’in entegre Inspector Channel Strip ile sesi iyileştirebilirsiniz. Sesinizi EQ yapmanıza, Voice Exciter kullanarak konuşmanın varlığını geliştirmenize veya kompresörü kullanarak daha fazla güç vermenize olanak tanır. Arka plan gürültüsünü veya uğultuyu gidermek için ses düzeltme araçlarını kullanın – bunların hepsini derin teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yapın! Sadece bir veya iki kontrolü çevirin ve sonucu hemen duyacaksınız!

Çarpıcı podcast’ler oluşturun

Kaydedilen sesi iyileştirdikten sonra, podcast’lerinizin kitlelerin arasından sıyrılmasını sağlamak için arka plan müziği ve diğer efektler ekleyebilirsiniz. Kulağa gerçekten profesyonel gelmesini sağlamak için, yeni ducking özelliği, ses kanalında konuşma algılandığında arka plan müziğini düşürür. Ve Montaj Penceresini farklı podcast’lerin ve kayıtların bütün bir derlemesini aynı anda kolayca düzenlemek için kullanabilirsiniz.

 

Podcast yükleme işlevleri: Anında yayın

Podcast’iniz oluşturulduktan sonra yayına hazırdır. WaveLab Cast sizi doğrudan Spreaker, Podbean ve hatta Soundcloud dahil olmak üzere beş farklı podcast dizinine bağlar. WaveLab Cast içinden bölümleri hızla yükleyerek zamandan ve emekten tasarruf edin. WaveLab Cast, RSS beslemelerini doğrudan oluşturma ve yayınlama yeteneği sunar ve FTP sunucusu veya diğer çevrimiçi depolama seçeneklerine yükleme işlevleri sağlar. Hangi yöntemi seçerseniz seçin WaveLab Cast, podcast’inizi ödün vermeyen kalitede oluşturmanın, düzenlemenin ve yayınlamanın kolay ve hızlı yoludur.

Sesinizi videonuz kadar harika hale getirin

Günümüzde akıllı telefon, DSLR veya benzeri bir cihaz kullanarak video çektiğinizde, resim kalitesi genellikle oldukça iyidir. Peki ya filme alınan insanları anlamak zorsa, rüzgar gürültüsü varsa ya da arka plan müziği eklemek istiyorsanız? WaveLab Cast, sesinizi videonuz kadar harika hale getirmek için burada.

 

Sesini iyileştirin ve iyileştirin

Bir video dosyasını içe aktardıktan sonra, ses çıkarılırken ve otomatik olarak oluşturulan ses parçalarında görünürken, WaveLab Cast’in video oynatıcısında görünecektir. EQ, kompresör veya Voice Exciter kullanarak sesi iyileştirmek için kolay ama güçlü WaveLab Cast Inspector’ı kullanın. DeEsser ile istenmeyen rüzgar sesini azaltın, gürültülü ıslıkları ortadan kaldırın ve sesin dinamiklerini değiştirin – her şey gerçek zamanlı olarak yapılır. Sadece birkaç kontrolü çevirin ve sonucu duyun. Göründüğü kadar kolay! WaveLab Cast ayrıca, crossfade oluşturma, yakalama işlevleri ve resme mükemmel hizalama için dudak senkronizasyonu doğruluğu gibi güçlü düzenleme araçlarıyla birlikte gelir.

Mükemmel videolar için mükemmel ses

Sosyal medya için birçok videoda arka plan müziği ve efektler bulunur. Yeni bir parça oluşturun, seçtiğiniz müzik veya efektlerde fade out uygulayın, sesi dengelemek için EQ kullanın, daha fazla etki sağlamak için sıkıştırın ve WaveLab Cast’in ölçüm seçenekleriyle dengeyi kontrol edin. Videonuzun sesini gerçekten profesyonel hale getirmek için, yeni ducking özelliği, konuşma algılanır algılanmaz arka plan seslerini otomatik olarak düşürür.

 

Yayına hazır formatlarda dışa aktarın

Artık sesiniz harika geldiğine göre, WaveLab Cast’in dışa aktarma işlevlerini kullanarak onu video dosyasına yeniden ekleyebilirsiniz. Dışa aktarma düzeylerini YouTube gibi endüstri standartlarına ayarladığınızdan emin olun, ardından WaveLab Cast’in sesinizi otomatik olarak bu düzeye işlemesine izin verebilirsiniz. Alternatif olarak, seçtiğiniz video düzenleyicide son dosyayı oluşturmak için sesi WAV veya MP3 dosyaları olarak dışa aktarabilirsiniz. Artık dünyaya yayın yapmaya hazırsınız!

Saha kaydı: Her şeyi, her yerde kaydedin

WaveLab Cast, çevresel sesleri, röportajları ve daha fazlasını kaydetmek için ilk tercihinizdir. WaveLab Cast, 96 kHz, 16 bit ses kalitesini destekler ve herhangi bir SD karttan ses dosyalarını içe aktarabilir veya favori donanımınızı kullanarak doğrudan WaveLab Cast’a kaydedebilirsiniz. İstenmeyen sesleri kesmek için gelişmiş ancak kullanımı kolay düzenleme araçlarını kullanın, paraziti gidermek için Inspector’daki temizleme işlevlerini kullanın ve snap işlevleri ve crossfade seçeneklerini kullanarak yeni dosyaları birleştirin. Sesinizi geliştirmek için yerleşik EQ, kompresör, limiter ve reverb’den yararlanın. Son olarak, bitmiş sesin doğru seviyede olmasını sağlamak için işleme araçlarını kullanın, ardından dosyalarınızı herhangi bir popüler ses formatında dışa aktarın.

Kaynak : https://new.steinberg.net/wavelab/cast/

Kişisel Blogum : http://www.kursattaydas.net
Sosyal Medya Hesaplarım
Twitter : https://twitter.com/KursatTaydas
Facebook : https://www.facebook.com/kursadtaydas
instagram : https://www.instagram.com/kursattaydas

Apple Podcast :
https://itunes.apple.com/tr/podcast/pro-tools-dersleri/id1434233610

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Review Overview

0

User Rating: 4.4100000000000001 ( 2 votes)

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: