AppleiPhoneography

Yılın Uygulaması – Spectre

Otobanda ilerleyen araçlar farlarıyla ışık seli oluşturuyor, yıldızlar gökyüzünü boylu boyunca kaplıyor, Yosemite Ulusal Parkı’ndaki ünlü Mariposa Korusu’nda bulunan dev sekoyalar ise çevrede turist yokken müthiş görünüyor.

Hayranlık uyandıran bu gibi fotoğraflar çekmek son derece zor.

Uzun pozlama çekimlerinde uzman olan Spectre Camera ise işini kolaylaştırmak için muhteşem bir teknolojiden yararlanıyor.

“Spectre, çarpıcı uzun pozlamalar oluşturmak için AI kullanan yeni bir iOS kamera uygulamasıdır” – Verge

Spectre, şaşırtıcı uzun pozlama fotoğrafları çekmenize yardımcı olmak için AI kullanır. Spectre kalabalıkları kaldırabilir, şehir sokaklarını ışık nehirlerine dönüştürebilir, şelaleleri tabloya benzetebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Şimdiye kadar, uzun pozlamalar almak zordu: kamerayı sabit tutmaktan ihtiyacınız olan ışık miktarını tahmin etmeye kadar. Spectre bunların hepsini halleder!

NE YAPABİLİRSİN

• CROWDS DISAPPEAR: Spectre kalabalık, turistik yerlerin fotoğraflarını çekmeye yardımcı olur. Orta veya uzun bir süre ayarlayın ve kalabalığı bir yerden silmek için bir çekim yapın. Hatırladığınız gibi o özel anları yakalayın.

• IŞIK NEHİRLERİ: Geceleri, AI sahne algılama çarpıcı gece şehir fotoğrafçılığı veya ışık boyama için güzel ışık parkurları çizmek için modları otomatik olarak değiştirir.

• MUHTEŞEM SU: Şelaleleri, okyanus dalgalarını, çeşmeleri ve daha fazlasını güzel hayalet sularla yakalayın.

CANLI FOTOĞRAFLAR VE VİDEO

Spectre’nin akıllı hesaplamalı deklanşörü, birkaç saniye boyunca yüzlerce çekim yapar ve bunları eşlik eden canlı bir fotoğrafa kaydeder. Bu, fotoğrafınız olarak farklı bir çerçeve seçebileceğiniz, canlı fotoğraf efektleri uygulayabileceğiniz ve hatta uzun pozlamayı canlı duvar kağıdı olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir!

SONSUZ AKILLI

Spectre, size Halide’yi getiren ekibin güçlü teknolojisi ile doludur.

Makine öğrenimi tabanlı sahne algılamasından bilgisayar görme destekli görüntü sabitlemeye kadar Spectre, mümkün olan en iyi görüntüyü elde etmek için etkileyici teknolojilerle dolu.

İNSANLAR İÇİN TASARLANDI

Spectre titizlikle tasarlanmıştır. Muhteşem parlayan vurgular onu benzersiz bir stille birleştirir. Özel yazı tipleri ve ikonografi, benzersiz, pürüzsüz kontrollerle birleştirildiğinde, gerçek bir fiziksel kamera kadar dokunsal ve keyifli hale gelir. Kardeş uygulaması Halide gibi, uygulama en büyük iPhone’larda bile tek elle kolayca kullanılabilir.

YÜKSEK TEKNOLOJİ VİTRİNİ

En son teknoloji ile inşa edilen Spectre sadece uzun pozlama kamerası değil, aynı zamanda App Store’un en önde gelen kamera uygulamalarından biri olan Halide’nin en son teknoloji vitrini. Spectre’de kullanılan en son teknolojilerden sadece birkaçı:

  • DCI-P3 Geniş Renk
  • Canlı Fotoğraflar
  • Metal Grafik Hızlandırma
  • Tripod Algılama
  • Siri ve Kısayollar
  • AI Stabilizasyonu
  • Makine Öğrenmesi ve CoreML
  • Bilgisayar görüşü

UYUMLULUK:

Spectre’nin akıllı Otomatik Sahne Algılaması için iOS 12 gerekir. AI tabanlı sabitleme özellikleri iPhone 6S ve sonraki sürümlerde bulunur. * En iyi deneyim için iPhone 8 veya üstünü öneririz.

İPhone 6’da Spectre daha düşük çözünürlükte çekiyor.

  • (Tam uyumluluk cihaz listesi: iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro , iPhone 11 Pro Max)

Büyüyen sosyal medya hesaplarımızda paylaşabilmemiz için şaşırtıcı sonuçlarınızı #SpectreShot ile etiketleyerek paylaşmayı unutmayın!

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas
×
Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

Kürşat TAYDAŞ

Müzik teknolojileri, Apple ve yine müzik ve güncel teknolojiler ağırlıklı olarak yazmaya çalışıyorum. Yorumlarınızı ve önerilerinizi belirtirseniz memnun olurum. https://visitmy.bio/kursattaydas

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: