Anasayfa » BLOG » Nota yayınları

Nota yayınları

Mesleğim gereği nota yazmak ve bunları arşivlemek çok sık uğraştığım konular. Daha önce yazdığım Notasyon Maceraları yazısında bu konudaki değerlendirmelerimi anlatmıştım. Merak edenler bağlantıdan okuyabilirler..

Nota

YouTube üzerinde piyano Lessons başlıklı birçok video var. Bazıları nota görüntüsü, bazıları Synthesia ile hazırlanmış bazıları ise oldukça iyi prodüksiyon yapılmış videolar.

Ben de birkaç deneme yaptım örnekleri aşağıda.

Char-Mezrabe-Esfahan by kursattaydas

Char-Mezrabe-Esfahan by kursattaydas
Bunların birisi YouTube diğeri ise MuseScore ile yayınlandı.
Nota Yayınları

Aradan geçen zaman içinde bu konuda birşeyler yapmak için daha önceleri sadece müzik listeleri yayınladığım YouTube Kanalımı tamamen bu işe ayırdım. ŞURADA Meraklıların abone olmasını bekliyor.

Bu kanalda notaları video olarak yayınlıyor ve PDF olarak açıklamalara eklemeye çalışıyorum.. Yoğunluk arasında fırsat buldukça güncel tutmaya çalışacağım her ne kadar zor bir uğraş olsa da .

İlk önce Piyano derslerinde sıkça kullanılan PİYANO ALBÜMÜ isimli kitaptan başladım. Notaları STAFFPAD ile yazdıktan sonra MusicXml olarak musescore a aktarıyorum. Oradan veya Sibelius’a aktararak Video olarak yayınlıyorum.

Bu kanaldan bir örnek aşağıda.. Eserler basitten zora doğru ilerleyecek. Bu kitap bittikten sonra özellikle müzik öğrencilerinin de hoşlanacağı içerikler ekleyeceğim.

Melody by kursattaydas

Her iki kanala abone olarak gelişmeleri ve yayınları takip edebilirsiniz.

[jetpack_subscription_form subscribe_placeholder=”E-posta adresinizi girin” show_subscribers_total=”false” button_on_newline=”false” submit_button_text=”Kaydol” custom_background_emailfield_color=”undefined” custom_background_button_color=”undefined” custom_text_button_color=”undefined” custom_font_size=”16″ custom_border_radius=”0″ custom_border_weight=”1″ custom_border_color=”undefined” custom_padding=”15″ custom_spacing=”10″ submit_button_classes=”” email_field_classes=”” show_only_email_and_button=”true” ]

Mesleğim gereği nota yazmak ve bunları arşivlemek çok sık uğraştığım konular. Daha önce yazdığım Notasyon Maceraları yazısında bu konudaki değerlendirmelerimi anlatmıştım. Merak edenler bağlantıdan okuyabilirler.. Nota YouTube üzerinde piyano Lessons başlıklı birçok video var. Bazıları nota görüntüsü, bazıları Synthesia ile hazırlanmış bazıları ise oldukça iyi prodüksiyon yapılmış videolar. Ben de birkaç deneme yaptım örnekleri aşağıda. https://youtu.be/z2A3SG8rKSk Char-Mezrabe-Esfahan by kursattaydas Char-Mezrabe-Esfahan by kursattaydas Bunların birisi YouTube diğeri ise MuseScore ile yayınlandı.Nota Yayınları Aradan geçen zaman içinde bu konuda birşeyler yapmak için daha önceleri sadece müzik listeleri yayınladığım YouTube Kanalımı tamamen bu işe ayırdım. ŞURADA Meraklıların abone olmasını bekliyor. Bu kanalda notaları…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7999999999999998 ( 1 oy)

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

SpectraLayers 7

“Steinberg’in SpectraLayers’ın yedinci versiyonu, yeni Yapay Zeka algoritmaları aracılığıyla otomatik süreçler ekleyerek güçlü araç setini ...