Anasayfa » BLOG » SpectraLayers 7

SpectraLayers 7

Steinberg’in SpectraLayers’ın yedinci versiyonu, yeni Yapay Zeka algoritmaları aracılığıyla otomatik süreçler ekleyerek güçlü araç setini geliştirmeye odaklanıyor.


Steinberg SpectraLayers 7

Steinberg müzik prodüksiyonu, post prodüksiyon, ses tasarımı, mastering ve restorasyon için ses düzenleme yazılımı olan SpectraLayers Pro 7 ve SpectraLayers Elements 7’yi duyurdu.

99570-large

SpectraLayers, spektral alanda (2D ve 3D olarak) sesi görselleştirerek ve spektral verileri birçok farklı şekilde manipüle etmek için bir dizi güçlü araç sağlayarak hassas ses düzenleme işlemlerine yeni bir yaklaşım sunuyor.

SpectraLayers Pro 7 genel bakış videosunu izleyin:

SpectraLayers 7 Promo Video

Sürüm 7’de yeni olan, otomatik pattern algılama, klip tamiri, track ve stemlerin mikslenmesi ve bileşen parçalarına kaynakların karıştırılması da dahil olmak üzere heyecan verici yeni özelliklerin kullanılmasına izin veren Yapay Zeka uygulamasıdır. Diğer yeni otomatik işlemler arasında tıklama onarımı, uğultu giderme ve hassas spektral tanımlama bulunur. Bu özellikler, Cubase ve Nuendo ile geliştirilmiş ARA 2 entegrasyonu, VST 3 eklenti desteği ve çok daha fazla bir dizi yararlı geliştirmeyle tamamlanmaktadır.

99569-large

SpectraLayers Pro’daki yeni Yapay Zeka, farklı olayları tanır ve bunları daha sonraki işlemler için vurgulanan bağımsız katmanlara taşıyarak yalıtır. SpectraLayers Pro’daki AI destekli miks özelliği, karışık bir şarkıyı tarar ve şarkı içindeki farklı enstrümanları katmanları ayırmak için çıkarır, vokal, piyano, bas, davul ve daha fazlası için varsayılan ayarlar eklerken SpectraLayers Elements yalnızca vokali çıkarır. Unmix ayrıca stemlerde kullanılabilir, bunları ton, gürültü ve geçici bileşen katmanlarına ayırabilir. AI teknolojisi ile, SpectraLayers şimdi pattern tanımada da önemli ilerlemeler kaydetti: kullanıcılar bir hedef ses seçebilir ve daha sonra spektrumdaki diğer benzer sesleri otomatik olarak bulmak ve seçmek için bir aramayı tetikleyebilir.

99571-large

Sadece Pro’da bulunan harika vokal işleme araçları, sesi vurgulamak için insan sesini tanır ve izole eder. Gürültü Giderici veya sibilantları şekillendirmek için yeni otomatik tanımlamaları da içerir.

99573-large

Yeni AI odaklı onarım işlemleri, kırpılmış pikleri tespit etmek ve sabitlemek için Klip Onarımı (yalnızca Pro’da mevcuttur), istenmeyen uğultuyu ortadan kaldırmak için Hum Azaltma ve click, crackles (çatlamalar) ve pop’ları onarmak için click to repair özelliğine sahiptir.

Hakkında Kürşat TAYDAŞ

Baba, müzisyen, eğitimci ve teknolojik bir insan.
x

Check Also

Klanghelm VUMT & VUMT deluxe

Klanghelm VUMT & VUMT deluxe Analog style metering & channel tools. Çok enteresan firma bu ...

%d blogcu bunu beğendi: